Matemaatikavõistluste kokkuvõte

Enamik käesoleva õppeaasta erinevatest matemaatikavõistlustest toimus märtsikuus.

Võistkondlik matemaatikaülesannete lahendamise võistlus NUPUTA toimus 31. märtsil. Põlvamaa 7. klasside, 5.-6. klasside ja 4. klasside võistkonnad panid oma matemaatikaalased teadmised proovile Räpina Ühisgümnaasiumis.

II koha saavutas meie kooli 4. klassi võistkond koosseisus: Olimar Jaroslavski, Art Hütt ja Sebastian Soidla. Põlvamaa parim neljandate klasside peastarvutaja on Olimar.

Kooli esindasid NUPUTA võistlusel veel Maritte Arianne Plaado, Thomas Zirkel, Hilda Zirkel, Mirtel Piller, Rivo Vegner, Gete-Ly Vija, Lemme Salf.

Maatemaatika OLÜMPIAADI maakondlikus voorus osalesid Thomas Zirkel, Maritte Arianne Plaado, Mirtel Piller, Ottomar Sammalkivi ja eriti edukalt

Marti Ziukman (8. kl) – I koht ja Olimar Jaroslavski (4. kl) – I-II koht.

Maailma populaarsemast matemaatikavõistlusest KÄNGURU (17. märtsil) võttis osa Eestist kokku 21 602 õpilast. Meie koolist olid parimad Olimar Jaroslavski (4. kl), Marti Ziukman (8. kl), Maritte Arianne Plaado (7. kl), Kaarel Maask (6. kl), Uku Liiv (4. kl), Lisette Vegner (3 kl), Rosaline Vijard (1. kl).

4.-9. klassi õpilased võtsid terve õppeaasta vältel osa NUTISPORDI võistlusest, kus õpilastel tuli lahendada arvutis Nutispordi keskkonnas igal etapil erinevate matemaatikavaldkondade ülesandeid. Neljast toimunud etapist läks Eesti Meistrivõistluste arvestuss iga tippsporti pääsenud õpilasel tema kaks parimat tulemust. (Tippsporti pääsemiseks tuli ületada kindel punktisumma)

Etappide tulemuste põhjal sai kutse Kagu-Eesti finaali Olimar Jaroslavski. Ta osales 25. märtsil Tilsis toimunud Kagu-Eesti finaalis ja saavutas 4. koha.

Meie kooli klasside parimad NUTISPORDI kokkuvõtte põhjal on Olimar Jaroslavski, Gete-Ly Vija, Britt-Marii Vija, Maritte Arianne Plaado, Aleksander Maask, Maarja-Liis Rumask. Nutispordi trenni tegi ka 2. klass, aga võistlustel veel sellel aastal ei osalenud.

Mõnusat mõtlemist matemaatikaülesannete lahendamisel ning nuputamise nautimist!