06.juunil oli 2. ja 3. klassi õpilastel võimalik osaleda KIKi õppeprogrammis:
„ Mageveekalade elu ja mitmekesisus Võrtsjärves“. Õppeprogramm toimus EMÜ Võrtsjärve õppekeskuse Järvemuuseumis ja tipnes ägeda parvesõiduga lainelisel Võrtsjärvel.
Õpilased said ülevaate Võrtsjärvest kui elukeskkonnast ja pika traditsiooniga kalandus- ning puhkepiirkonnast. mageveekaladest. Selgitati, kes on kalad ning mille poolest nad maismaaloomadest erinevad. Räägiti kalaliikide mitmekesisusest maailmas ja Eestis. Järvemuuseumi akvaariumites elavaid mageveekalu vaadeldes õppisime, mil viisil kalu üksteisest eristada. Praktiliste mängude kaudu õpiti tundma ja kirjeldama Eesti magevetes enamlevinud kalaliike. Mängulaual käidi läbi angerja teekond 8000 km kaugusele Sargasso merre, tema kudemispaika.
Saime teada, et Eestist püütud suurim kala on tuur Maria. Rekordsuur tuur oli 2,9 meetrit pikk ja kaalus 136 kilo. Muhumaa lähedalt püütud kala vanuseks hinnati 45 aastat.
Võrtsjärvest saadud koha rekordkaal on 14,25 kg ning 22,7 kg kaalunud hiiglaslik haug on püütud Keeri järvest. Võrtsjärve raskeim angerjapurakas kaalus 2730 grammi ja oli 101 cm pikk, on püütud ka 1m pikkune karpkala. Võrtsjärve rekordsäga oli 170 cm pikk ja kaalus28 kg.
Selgitati kalade rolli veekogudes ja inimeste elus. Päeva lõpus said õpilased oma teadmisi kinnistada huvitavate töölehtede abil.
Oli põnev ja õpetlik õppekäik.
Õpetaja Heili Ahelik