Keeleoskus on rikkus

Oktoobris korraldasid Viluste koolis saksa keelt õppivad noored koos õpetajaga Saksamaad, saksa keelt, kultuuri, muusikat ja sporti tutvustava nädala. Selle aja jooksul oli võimalik tutvuda näitusega sakslaste tuntumatest leiutistest, ilma milleta me tänapäeva elu enam ettegi ei kujuta. Ainetundides vesteldi Saksamaa loodusest, muusikutest, sportlastest, loeti ette vendade Grimmide muinasjutte, raamatukogus oli väljapanek Saksa muinasjuturaamatutest ja vaadati saksakeelseid multikaid. Erinevates mängunurkades oli võimalik mängida saksakeelseid mänge, panna kokku puzzlesid, lahendada mälu ja kiirust arendavaid ülesandeid.

Sellesse nädalasse jäi ka Saksamaa ühtsuse päev. Koolipere riietus oli sel päeval inspireeritud Saksamaa lipuvärvidest, lisaks seiklesime me päeva jooksul mööda keskusi. Õp. Kersti Juurma andis põhjaliku ülevaate muusikast, õp. Krista Salfi abil saime teadmisi sporditarvete firmast ADIDAS, tema loojatest ja toodangust. Spordijalanõude näitus aitas ennast kurssi viia teadmisega, milleks mingit jalanõud kasutada.

Raamatukoguhoidja  Ene Mähari juhendamisel toimus nukuteatri etendus „Traurige Katze”, mis pakkus lõbu nii lasteaia – kui ka koolilastele. Oli hariv, silmaringi arendav, tore ja lõbus nädal. Keeleoskus on rikkus, mida keegi meilt võtta ei saa.

 Rõõmsat meelt keelte õppimiseks!

 Õpetaja Esta Sokman