Kevakontsert

 

Pildid (Ain Piir)
Pildid (Rane Arumets, 9.kl)
Video (Ahto Palmi, 9.kl)

“Kevad südames” – “Süda kevades”! Kuidas võtta. See on igaühe puhul erinev. Ühele tähendab see linnulaulu, teisele lillede lõhna, kolmandale tõuksi väljatoomist, neljandale miniseelikut….”

Nii algas 10 mai õhtul Madli – Ann Paju ja Hans Šliki mahehäälse tervitusega meie kooli kevadkontsert. Esinejate rõõmuks oli saal rahvast täis. Meeleolu muutis veelgi mõnusamaks kontserdi avanumber “Kuula” Vipsiku esituses. Ja aina paremaks läks. Üksteise järel laulsid, tantsisid, võimlesid, mängisid pilli, ja esitasid võrukeelse sketši meie kooli huviringides õppivad ja tegutsevad noored.Tore oli näha kavas noore autori Nelelis Tasa tantsu “Bum, bum- tam, tam”.
Suur ja soe aplaus saatis kõikide kollektiivide esinemisi ja oli tänuks ringijuhtidele. 

Kontsert oli meeleolukas ja tore.
Õp. Esta Sokman
 
Imekaunis kevadkontsert jätkus 8. klassi kooliprojektiga „Viluste (vana)emade vaaritamised“, mille raames palus eelpool mainitud klass kõigi õpilaste emadel, vanaemadel, isadel, ka lastel endil, valmistada oma klassi laste ja vanemate lauale mõni soolane või magus suupiste. Selle aasta kooliprojekt keskendus meie paikkonna traditsioonidele. Üheks traditsioonide edasikandjaks on ka toit. 8. klassi algatatud mõttega tuli kaasa üllatavalt suur arv peresid, kelle poolt rikkalikult kaetud lauad esialgu fuajees, hiljem aulas meie kõigi meeli paitasid. Laudadele toodi nii vanu oma headuses tuntud hõrgutisi kui ka uuema aja kaasaegsemaid suupisteid. Roogasid aitasid ette kanda triiksärkidesse riietatud 6.-8. klassi noormehed-kelnerid.

Oleme tänulikud, et taoline ühine koosviibimine ja maiustamine teoks sai.

Õp Kairi Kase