Noortekonverents Lahe koolipäev

Juubeli noortekonverents toimus 21. novembril  2018 Tallinnas Alexela Kontserdimajas, kus taas koos teiste noortega veetsid ühe laheda koolipäeva ka meie kooli noored.    Sel aastal kandis noortekonverents pealkirja „Aeg kinkida aega”.   Aeg on meie kõigi suurem varandus ja seda on meile kõigile antud ühepalju. Kõik sõltub aga sellest, kui hästi suudame selle enda kasuks tööle panna ning kombineerida olemasolevasse aega oma kohustused ja huvid, unustamata sealjuures puhata. Kuidas prioriteete seada ja mida valikute langetamisel silmas pidada, kuidas kujundab meie ajakasutust tehnika ja tehnoloogia areng ning millised väärtused on ajas jäävad ja millised muutuvad – sellest kõigest rääkisid ja jagasid oma kogemusi tuntud Eesti esinejad – disainer Reet Aus, kirjanik Andrus Kivirähk, ajakirjanik Allan Rajavee, sportlane Rasmus Mägi, CEO Kaarel Kotkas, Eesti  Vabariigi president Kersti Kaljulaid, muusik Karl-Erik Taukar, ettevõtja Peep Kuld, näitleja Jaak Prints, doktorant Hendrik Ehrpais, koolitaja ja vabakutseline muinasjutuvestja Erki Kaikkonen ja teadlane Kairit Tammets . Päev oli täis rohkeid üllatusi, uusi ideid, unustamatuid hetki ja inspireerivaid  arutelusid. Kindlasti  kohalolnud noored võtsid endaga kaasa kõige olulisema ja jagavad seda ka teistega. 

Noortekonverentsi korraldajate poolt on ellu kutsutud  HEA EESKUJU konkurss, mis kutsub märkama ja tunnustama neid noori, kes on oma tegudega teistele eeskujuks. Sellel aastal oli konkursile esitatud 73 noort ja nominentide seas ka meie kooli 9.klassi neiu NELELIS TASA .
Nelelis õpib väga hästi ning käitub eeskujulikult. Ta on alati valmis aitama kaaslaseid, õpetajaid, väiksemaid. Ta on koolis aktiivne ja ettevõtlik. Nelelis on ka noor tantsulooja, kes mõtleb välja ja õpetab tantse teistele tüdrukutele tantsuringis. Ta on alati valmis esindama kooli küll spordivõistlustel, tantsupidudel, lilleseadekonkurssidel jne. Nelelis on tantsuvõistlustel omaloodud ja koos teiste tüdrukutega esitatud tantsude eest äramärkimist leidnud. Koolis õpib ta vaid väga headele hinnetele ja on tõeliselt püüdlik. Tema peale saab alati kindel olla. Äramärkimist väärib Nelelisi viisakas käitumine ja hea koostöövõime ning tema aktiivsus, abivalmidus ja ettevõtlikkus. Vabal ajal ta laulab kooli koorides, tegeleb rahvatantsu ja muude tantsustiilidega. On aktiivne ELOkas. Nelelis on meie kooli üks aktiivsemaid tütarlapsi, kes on eeskujuks nii suurtele kui väikestele.

Aitäh ja palju õnne!