Anonüümsete Papagoide tarkusetund kooliperele

Aastal 2015 tekitasid Robin Paas, Uku Sõrmus, Rainer Luht ja Raul Petersell kooliraamatukokku rühmituse Anonüümsed Papagoid. Praeguseks on grupiga liitunud ka Robin Sulev Mahlakas, Andreas Tigasing, Maarit Mjagkov, Madli Ann Paju, Deili Salf ja Imre Kivisild. Noored on vahendanud raamatutarkusi nii lasteaiale kui kooliperele mitmelaadsetes ettevõtmistes.  Anonüümsete Papagoide viimase tarkusetunni märksõnad olid: gravitatsioon, Päikesesüsteem, kosmoselennud. Algklasside teadlased ei lasknud Anonüümsetel Papagoidel unistama jääda uutest teadusavastustest, vaid tahtsid saada kohe vastuseid mitmetele küsimustele. Papagoide tarkusekohvrist said nad kaasa  ka teadusraamatu. Anonüümsete Papagoide autogrammidega katseteraamatu sai autasuks agar teadushuviline Rivo Vegner 2. klassist. Noored kirjutasid autogrammi ka oma rühmituse  legendaarsele kohvrile, said Newtoni õuna ja huvijuht Krista Salfilt kooli tänukirja.

Huvijuht Krista Salf pakkus Anonüümsetele Papagoidele pidevalt  huvitavaid väljakutseid, õpetaja Triin Keres oli salapärastel asjaoludel lukustunud kohvri koodimurdja. Tänu just sellele seigale saidki Anonüümsed Papagoid alustada tegutsemist.

Raamatukogus saavad kõik huvilised ise jätkata aulas kuuldud tarkusetundi just omamoodi.

Raamatukoguhoidjana olen väga rõõmus toredate noorte üle, kellega koos teostusid  huvitavad õppetegevusi mitmekesistavad  projektid.

 Ene Mähar

no images were found