EKSL suvemängud Meri ja Päike

13. – 15. augustil toimusid Hiiumaal järjekordsed EKSL – i suvemängud. Võimaluse esindada Põlvamaad said seekord Viluste Põhikooli 12 tegusat ja toimekat noort. Põnevust ja hoogsat tegutsemist jätkus kõikideks päevadeks. Esmaspäeval, kui kõik olid kohale jõudnud, lõunasöögil hea maitsta lasknud ja ühiste jõududega laagrilipu masti tõmmanud, jagunesid kõik 180 noort rühmadesse. Nii moodustusid uued grupid erinevate maakondade noortest, kes said endale metsalooma nime ja grupijuhi ja siis juba ka esimese ülesande, teha plakat, laagrilipp ja õhtuseks koosolemiseks oma gruppi tutvustav esinemisnumber. Nii liikusid kolmel päeval ringi rebased, hundid, rästikud, metssead, kotkad, ilvesed, jänesed, karud, koprad. Juba ühise tiimina ja oma lipu all mindi vastu esimesele sportlikule jõukatsumusele – tuletõrjeolümpiale. Vahva ja parajalt jõudu ning osavust nõudev jõukatsumine. Oma tiimi tutvustavale esinemiskavale olid kõik lähenenud loovalt ja omanäoliselt, nii kujunes õhtu koos diskoga vägagi meeleolukaks.
Teisipäeval ootas meid ees matkamäng, kus terve päeva jooksul oli vaja orienteeruda Hiiumaa metsades ja täita 11-sse kontrollpunkti paigutatud ülesanded. Lõunaks jõudsid kõik mere äärde, kus lisaks maitsvale supipausile sai ka paar tundi puhata ja ujuda, et siis taas seikluslik matkarada jalge alla võtta ja õhtuks laagripaika tagasi naasta. See üritus nõudis juba parajalt füüsilist vastupidavust, nutikust, aga ka külma närvi, et metsas ekseldes taas õigele rajale jõuda. Õhtusöögiks olid kõik tagasi, väsinud ent rahul ja rõõmsad ja veelgi tugevama tiimitundega. Ei vihm ega jahe ilm takistanud kedagi õhtut nautimast, tantsu löömast ja meie lõõtsapoisi Raul Peterselli mängule  ja Uku ja Andrease laulule kaasa elamast.
Kolmapäev oli võrk- ja korvpalli päralt. See meeldis noortele eriti, sest kõik kes vähegi tahtsid, said kaasa lüüa. Ja kui mängu vilistab eesti korvpallikoondislane Martin Paasoja, siis on eriti tore. Pingeliste mängude tulemusena selgitati võitjad. Oli nii kaotuskibedust kui võidurõõmu. Kes palliplatsile ikkagi ei mahtunud, proovisid kätt mölkkys. Aeg läks lennates. Laagrilipp langetatud, said kõik kaela Hiiumaa kadakalõhnalise medali ja kojusõit võis alata.    Meie noortele meeldis laager väga, meeldis korraldus, meeldis asukoht, meeldis see, et tänu sega-võistkondadele saadi palju uusi sõpru. Hea meelega oleks veel kauemakski jäänud.
Suvemängude pealkiri oli küll Meri ja Päike, siis päikest oli piisavalt, aga merd nägime ainult korra matkamängu teekonnal. Mandrilapsed soovinuks merest rohkem rõõmu tunda.
Täname selle kolme toreda päeva eest korraldajaid ja Põlvamaa Spordiliitu.

Viluste Pk õpetajad Esta Sokman ja Krista Salf