Õpilasleiutajate konkursilt meie kooli õpilasele 3. koht

Olimar Jaroslavski saavutas õpilasleiutajate riiklikul konkursil teise kooliastme arvestuses (4.-6. klass) 3. koha tööga „Ühe käe pesija“. Lisaks pälvis Olimar oma leiutisega ka Kuningliku Taani saatkonna tunnustuse ja eripreemia.

Olimari leiutiseks oli silikoonist käepesukinnas, mille saab iminappadega kinnitada kraanikausi külge. Idee tekkis Olimaril siis, kui tema üks käsi oli kipsis ja keeruline oli korralikult pesta teist, tervet kätt. Selline käepesukinnas oleks heaks abivahendiks inimestele, kes saavad kasutada ainult oma ühte kätt, aga see sobiks ka lastele, kes ei taha tavalisel viisil oma käsi pesta, sest nii võib olla hoopis ägedam.

Eesti Teadusagentuuri eestvedamisel toimuva õpilasleiutajate riikliku konkursi eesmärk on väärtustada teadus- ja arendustegevust. Konkursil saavad osaleda noored alates eelkoolist kuni 12. klassini ning sellele on oodatud nupukad ideed, mis aitavad lahendada meie igapäevaeluga seotud probleeme. Sellel aastal võttis konkursist osa kokku 658 noort leiutajat ning tunnustuse osaliseks sai 24 põnevat uut leiutist.

 

Tänu ja kiitus tublile leiutajale ning lennukaid ideid edaspidiseks!

Juhendaja Merili Juhkason