Talverõõmud Vilustes.


Küll on sellel aastal selle lumega vedanud – sai mõnuga talverõõme nautida. Nii ka meil Vilustes.

 Alustasime lumelinna ehitusega. Kooli juurde kerkisid  1. klassilt roheline kilpkonn, 2. klassilt mitu punast leevikest, 3. klass tegi elutoa koos kassi, koera, diivani, tugitooli ja televiisoriga, 4. klass sai hakkama helesinise spiraalse”Elsa lossiga”, 5. klass kindlusega, kus tornide tipus lehvisid sini-must-valged lipud, 6. klass tegi draakoni, 7. klass meisterdas pingviini, 8. klassil valmis öökull ja 9. klassil sajajalgne. Lumelinna ehitajate töö oli kiire ja korralik ning sama kiiresti ja korralikult mattus meie lumelinn juba järgmisel päeval paksu lumekihi alla.

 Lumelinna rõõmudele järgnes vastlapäev. Meie lapsed said saalis vastlavillakut lahendada kui ka õues lustida – luuahokit  mängida, kelkudega pikalt mäest alla tuisata ja muidugi oasuppi ja kukleid pugida.

Vastlapäev tähistatud, sai üle pika, pika aja rõõmu tunda suusatamisest. Kehalise kasvatuse tundides harjutasime hoolega, nii tasasel maal, mäest üles, mäest alla, rahulikult, kui ka ajale sõites ja olidki käes kooli meistrivõistlused suusatamises.  Aitäh meie rajameistrile Raul Piirisillale.  Nagu võistlustel ikka, oli ka meil nii rõõmu kui pisaraid, oli üllatusi ja ebaõnnestumisi.  Stardis oli 54 võistlejat. Kiidusõnad osalejatele , sest tähtis pole ju võit, vaid osavõtt. Medaleid jagus seekord kõigile, ühed magusamad kui teised.  Viluste Pk meistrid 2021

* 1. klass – Mari Liiv ja Bert Jakob Lapp

* 2.- 3. klass – Reti Arumets ja Uku Liiv

* 4.- 5. klass – Jette-Ly Assor ja Paul Markus Lapp

* 6.- 7. klass –  Rianne Lääniste ja Ken-Marten Ilus

* 8.- 9. klass – Mirjam Kukk ja Karl-Kristjan Ilus

Võistlused möödas, oli kõigil rõõmsalt tegutsejatel võimalus koos sõpradega mängida kooli seinal olevat talverõõmude bingot ja leida sealt veelgi võimalusi õues tegutsemiseks.  Õues toimetada on ju tore iga ilmaga.

Rõõmsat liikumist!

Keh.kasv. õp. Krista Salf