Trendikas valge pühadepuu kaunistab Viluste koolimaja

Talv hakkab tasapisi, kuid kindlalt sisse elama. Peagi  saabub pühadeaeg ja  jõulud. Muidugi mõtleme jõulukaunistustele ja teistmoodi jõulupuudele.

Sel aastal on trendikad mitmesugused originaalsed jõuluideed, haruldased jõulupuud. On soositud täielik vabadus ootamatute ideede elluviimiseks, eelistatakse naturaalseid ja taaskasutatavaid materjale. Trend on rohkem kui kunagi varem teha ise! Tuleb lasta oma loovusel lennata ja kasutada juba olemasolevat uuesti või otsida vanast.

Ka Viluste Põhikooli kunstihuvilised jälgisid kaunistustrende.

Otsustasime sel aastal koolis piduliku meeleolu rõhutamiseks meisterdada valge pühadepuu ja mitte kasutada klassikalisi jõulukaunistusi. Valget seostatakse lääne kultuurides sageli puhtuse ja rahuga. Talvine lumi on ka väga valge!

Kuuse meisterdamiseks läksid käiku kaablirattad, vatiinitükid. Tuulemurrust murtud puutüvedest said päkapikud ja jänesed. Õpilased tõid kodudest võluvaid kaunistusi, mida saime ehtimiseks sättida.

Oma valget pühadepuud imetledes, võluvaid figuurikesi ja vanematest aegadest kaunistusi vaadates, kelmikaid päkapikke uudistades, saame tunda pidulikumat pühade vaimu.

Aitäh kaasategijatele!

Tänutundega õp. Heili Ahelik