Viluste noored EKSL- i  suvemängudel „Meri ja Päike“

22.- 24. augustini toimusid Läänemaal Tuksi Tervise- ja spordikeskuses Eesti Koolispordi Liidu XVII suvemängud „Meri ja Päike“. Mängudest võttis osa iga maakonna 10 -ne liikmeline         6.- 9.kl. õpilastest koosnev delegatsioon. Põlvamaad esindasid Viluste Põhikooli toredad, tegusad ja sportlikud noored ja õpetajad  Esta Sokman ja Krista Salf.  EKSL-i peamine koostööpartner – ilm, kostitas noori sportlasi nii sooja ja päikesepaistelise ilmaga kui ka kosutava vihmasabinaga.                                                                  

Suvemängud algasid traditsiooniliselt meeskondadesse jagamisega ning lippude ja siltide valmistamisega. See tehtud, võis alata laagri esimene lustlik jõukatsumine – tuletõrjeolümpia. Sportlikku hasarti, rõõmu ja lõbu oli tublisti. Võistluse lõpuks olid tiimides kõik omavahel tuttavad. Ja nõnda oli ka kindel tunne minna õhtusele programmile oma võistkonda esitlema ja koos tantsu lööma.     

Laagri teisel päeval kui virgutusvõimlemine ja hommikujooks tehtud ja hommikusöök söödud, matkasime kõik ühtses rivis Roosta puhkekeskusesse. Seikluspäeva programm pakkus kõigile midagi – kõrgseiklusrajal ronimine, aerusurf, Eesti Jalgpalli Liidu poolt läbi viidud rannajalgpalli turniir, kaasahaarav Cross Fit treening My Fitnessi treenerite eestvedamisel. Kohal oli ka kodanikuühendus Pärnumaa Märjad Käpad – tänu kellele said noored teadmisi juurde merepäästest, veeohutusest aga ka praktilise kogemuse vees päästevesti selgapanemises ja ümberläinud paadi õigetpidi pööramises. Kõike seda jälgis tähelepanelikult päästekoer Arabella, olles valmis vajadusel kohe appi tõttama. Laagrisse tagasi saime me Loquizi mobiiltelefoni seiklusmänguga orienteerudes ja küsimustele vastates. Õhtu kulus põnevast päevast taastumiseks ja õhtuprogrammis lustimiseks. 

Viimasel mängude päeva hommikupoolikul toimusid võrkpalli- ja 3×3 korvpalliturniirid ning discolfis erinevate harjutuste tutvustus maailmameistri Rasmus Metsamaa näpunäidete järgi. Pinget, sportlikku hasarti ja tulihingelist kaasaelamist jagus mängude viimaste sekunditeni. Turniiri lõpetas lõbus võrkpallilahing saunalinadega õpetajate ja õpilaste vahel.                                       

Suvemängude lõpetamisel said kõik osalejad kaela Arvo Tootsi  valmistatud mälestusmedali.  Korraldajatele ja kaasaaitajatele tänusõnad öeldud, asusid kõik  koduteele.  Viluste noorte tagasiside oli väga positiivne – äge kogemus, uued teadmised, huvitavad tegevused, lahedad sõbrad, palju sporti, lõbusad õhtud, hea söök. Kõik me läheksime uuesti.

 Nii et siis järgmisel aastal jälle!

 Esta Sokman