Kohtumine kooli vilistlase Talis Taimega

5. aprillil külastasid 6.-9. klassi õpilased meie kooli vilistlast Talis Taime, kes on fotokunstnik ja graafiline disainer. Tema hubane kunstiateljee oli täis eriilmelisi fotosid, nii suuri kui ka väikseid. Esmalt said õpilased kuulata mehe teekonda kunstini, näha milliste paberite ja klaasidega saab kõige kvaliteetsemat pilti luua ning millega ta täpselt igapäevaselt tegeleb.

Talis rääkis ja näitas ka enda tehtud graafilisi disaine, mida on teinud suurematele firmadele. Hiljem said õpilased ka iseendast professionaalse fotoprinteri ja- paberiga pildi välja printida ning selle parajaks suuruseks lõigata.

Kunstnik rääkis ka enda loomingust ja käekirjast. Ta pole tavapärane loodusfotograaf, vaid hetke püüdja kes leiab igapäevasest elust enda ümber isesorti unikaalseid hetki või pisidetaile. Ta reisib ringi ja jäädvustab palju ka teiste riikide kultuuri ja inimesi, leides igaühes midagi omanäolist.

Õpilased rääkisid hiljem kuidas neid inspireeris ja innustas see elukutse ja kogu protsess, mis sellega kaasas käib. Alates kunstnikuks saamiseni kuni piltide turunduseni välja. Tohutult meeldis see õdus ja kodune ateljee, kus kunstnik meid võõrustas.

Suur tänu, Talis, et jagasid ja tutvustasid meile oma igapäevatööd!

Maritte Arianne Plaado
9.klassi õpilane